Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O2FL Elegance - światła do jazdy dziennej nie działają

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O2FL Elegance - światła do jazdy dziennej nie działają

    Maluchy były magiczne, tam zawsze wszystko się mieściło. Teraz auta X razy większe i jest problem z zapakowaniem :roll:

  • #2
    O2FL Elegance - światła do jazdy dziennej nie działają

    Włączałem dzisiaj koledze z forum kilka opcji i m.in. chciałem mu uruchomić światła do jazdy dziennej, ponieważ nie działały. W salonie mu powiedzieli, że światła te kłócą się z doświetlaniem zakrętów co wydało mi się wierutną bzdurą, ponieważ u mnie działają zarówno światła dzienne jak i doświetlanie. Podłączyłem VCDS-a i okazało się, że wszystkie opcje są prawidłowo ustawione, a światła jednak się nie świecą. Próbowałem wszelkich możliwych kombinacji i jedyne co się udało włączyć to dzienne poprzez ksenony, ale nie o to przecież chodzi. W maxi-docie też włączaliśmy i wyłączaliśmy opcję "daylights" i niewiele to dało (tzn. dało gdy ksenony robiły za dzienne - z poziomu maxi-dota można je było włączać i wyłączać). Czy w nowszych Octaviach trzeba wykonać jakąś kombinacje alpejską, żeby to uruchomić ? Porównywałem kodowanie z moim samochodem i było identyczne (ewentualne różnice dotyczyły innego wyposażenie - np. wspomnianych ksenonów).
    Mój samochód (gdzie wszystko działa) to O2FL Ambiente MY2010, a kolegi to O2FL Elegance MY2011 (z ksenonami). Czy ktoś w nowej Octavii ma uruchomione obie opcje ?
    S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
    Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
    -------------------------------------------------------------------------
    O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
    O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
    O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

    Komentarz


    • #3
      Jeżeli ktoś wcześniej grzebał w bajcie 18 to naturalne jest, że nie działają światła dzienne. Serwis musi przywrócić programowanie sterownika lub należy wymienić sterownik. Takie mam wnioski po swoich doświadczeniach. Jutro odbieram samochód z ASO i prosiłem, żeby mi zrobili porządek ze sterownikiem. Sam jestem ciekaw, czy się uda. Jeżeli nie, to pozostaje zakup nowego.
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Enriquez
        Jeżeli ktoś wcześniej grzebał w bajcie 18 to naturalne jest, że nie działają światła dzienne. Serwis musi przywrócić programowanie sterownika lub należy wymienić sterownik. Takie mam wnioski po swoich doświadczeniach. Jutro odbieram samochód z ASO i prosiłem, żeby mi zrobili porządek ze sterownikiem. Sam jestem ciekaw, czy się uda. Jeżeli nie, to pozostaje zakup nowego.
        A możesz to dokładniej wyjaśnić ? Grzebanie w bajcie może polegać na zmianie jego wartości. Zmiana ta jest odwracalna, czyli włączając jakiś bit można go później wyłączyć. Z tego co piszesz rozumiem, że zmieniając wartość tego bajtu można coś "popsuć", tak ? Ale jakim cudem i co może się popsuć ?
        S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
        Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
        -------------------------------------------------------------------------
        O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
        O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
        O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

        Komentarz


        • #5
          www.mikrowag.pl

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez caveman_
            Witam.
            Jeśli to coś pomoże to mam O2FL Elegance rok modelowy 2010 z ksenonami AFS. U mnie jest wszysko ok tzn moge włączyć/wyłączyć dzienne z poziomu maxi dota i nic z niczym się nie kłóci.
            A masz doświetlanie zakrętów przy pomocy świateł przeciwmgielnych ?
            S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
            Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
            -------------------------------------------------------------------------
            O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
            O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
            O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

            Komentarz


            • #7
              otóż jeżeli zmienisz coś w bajcie 18 to ta zmiana pozostanie, dopóki nie wpiszesz innej wartości różnej od 00. 00 nic nie zmienia i sterownik jest nadal zaprogramowany jak poprzednio. Zatem, jeżeli nie zna się prawidłowego kodowania dla swojego samochodu, to nie należy nic tam zmieniać. Niestety mnie się nie udało znaleźć prawidłowego kodowania dla Octavii, najbliższe było 0D i 33. Niestety dziennych w halogenach nie udało się ustawić. Co prawda sprawdziliśmy wartości bitów od 01 do 6F ale tak od 50 już się nic nie zmieniało. Tak, że radzę nie kombinować. Możesz też podpiąć się VAG Commanderem i sczytać kodowanie binarne EEPROMU i o ile to są te same sterowniki to wgrać swoje. Niestety nie mam takiego kabelka i nie bawiłem się tym, ale jak się ASO nie uda to będę musiał. Utrudnieniem jest to, że ja mam moduł z końcówką H z Passata i tam to już zupełnie może być różnie. Na początek porównałbym u Was wartości EEPROMów.
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #8
                Ja mam Elegance MY2010 z xenonami i doświetlaniem i dzienne mam normalnie, a wczoraj spotkałem się z kolegą majkel123, który ma Elegance MY2011 z xenonami i doświetlaniem i dzienne mu nie działają (na Maxi-Docie patrzyliśmy i dzienne są zaznaczone). Może coś popierniczyli z MY2011 :idea:
                Kolega PAOLO ESCO chyba mówił, że w MY2011 jakieś kabelkie/sterowniki/czy coś się pozmieniało (sprawa dotyczyła akurat tempomatu), że jak się chciało mieć tempomat to miało się stare sterowniki, a dla nowych jeszcze nie ogarnęli tempomatu
                O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Mihau
                  Ja mam Elegance MY2010 z xenonami i doświetlaniem i dzienne mam normalnie, a wczoraj spotkałem się z kolegą majkel123
                  Właśnie o tego samego kolegę mi chodzi
                  S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                  Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                  -------------------------------------------------------------------------
                  O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                  O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                  O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                  Komentarz


                  • #10
                    Tak coś podejrzewałem ale sobie myślę "a co mi tam napiszę"

                    To jakaś lipa jest z tymi dziennymi, bo ktoś na forum już o tym pisał, że też ma na MD włączone, a nie świecą się

                    [ Dodano: Pią 10 Wrz, 10 18:01 ]
                    A czy przypadkiem nie pokazuję się błąd żarówek u niego?? Bo wczoraj chyba jak włączaliśmy/wyłączaliśmy na Max-Docie dzienne to pokazał się przez chwilę błąd żarówek :roll:
                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                    Komentarz


                    • #11
                      Witam,

                      ja mam MY2011 i dzienne mi działają. Doświetlanie zakrętów włączono mi w ASO przy odbieraniu samochodu. Wiedziałem że tak będzie najbezpieczniej gdyż wcześniej czytałem gdzieś tutaj na OCP że są problemy. Najwidoczniej trzeba wiedzieć "coś" więcej w tym konkretnym przypadku...

                      Pozdr!
                      Konrad

                      Komentarz


                      • #12
                        hmmm... a czym się różni włączenie tego w fabryce od włączenia tego w salonie?
                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                        Komentarz


                        • #13
                          teoretycznie niczym, ale gdyby nie działało mi coś po włączeniu w ASO to wtedy ich problem a nie mój... :wink: Wystarczyło mi przeczytać o jednym czy dwóch takich przypadkach i wolałem nie ryzykować...

                          Komentarz


                          • #14
                            ... i od włączenia u mnie....
                            ABSOLUTNIE NICZYM :-) nie było ani jednej osoby z jakimkolwiek problemem związanym z doświetlaniem :-)

                            Chociaż jeśli chodzi o MY2011, to nie wiem czy to od tego modelu, czy od początku 2011 będzie tworzona baza kodowań pojazdów i jeśli ktoś do mnie wpadnie po doświetlenie i mu włączę, to jeśli w ASO się podepną komputerem, do doprowadzą kodowanie do stanu jak z salonu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby bawić się z ASO w kotka i myszkę :-)

                            [ Dodano: Pią 10 Wrz, 10 18:23 ]
                            Zamieszczone przez Enriquez
                            Jeżeli ktoś wcześniej grzebał w bajcie 18 to naturalne jest, że nie działają światła dzienne. Serwis musi przywrócić programowanie sterownika lub należy wymienić sterownik. Takie mam wnioski po swoich doświadczeniach. Jutro odbieram samochód z ASO i prosiłem, żeby mi zrobili porządek ze sterownikiem. Sam jestem ciekaw, czy się uda. Jeżeli nie, to pozostaje zakup nowego.
                            Nie bój żaby!! kumplowi w O2 FL zmieniłem bajt 18 i faktycznie nie dało się z poziomu VCDS'a czegokolwiek zmienić, ale podpięcie pod VAS i kodowanie ONLINE przywróciło życie sterownikowi :-) I nie ma się co przejmować, że to z Passata :-) to są kolejne generacje tego samego sterownika.
                            Pozdrawiam,
                            Michał

                            Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez kropeck
                              jeśli ktoś do mnie wpadnie po doświetlenie i mu włączę, to jeśli w ASO się podepną komputerem, do doprowadzą kodowanie do stanu jak z salonu.
                              wcześniej też niektórym takie psikusy robili
                              O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                              Komentarz


                              • #16
                                www.mikrowag.pl

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Mihau
                                  A czy przypadkiem nie pokazuję się błąd żarówek u niego?? Bo wczoraj chyba jak włączaliśmy/wyłączaliśmy na Max-Docie dzienne to pokazał się przez chwilę błąd żarówek :roll:
                                  Takie było moje pierwsze podejrzenie - że po prostu ma popsute żarówki, bo wszystko jest dobrze ustawione, a nie działa. Ale niestety ani VCDS nie pokazał żadnych błędów, ani nie świeci się kontrolka.

                                  [ Dodano: Pią 10 Wrz, 10 20:03 ]
                                  Zamieszczone przez kropeck
                                  Nie bój żaby!! kumplowi w O2 FL zmieniłem bajt 18 i faktycznie nie dało się z poziomu VCDS'a czegokolwiek zmienić, ale podpięcie pod VAS i kodowanie ONLINE przywróciło życie sterownikowi :-) I nie ma się co przejmować, że to z Passata :-) to są kolejne generacje tego samego sterownika.
                                  Z tego co mówił właściciel wynika, że cornery włączali mu w salonie (a nie w fabryce), więc może przy okazji coś namotali z tym bajtem 18, a potem ściemnili, że cornery wykluczają się z daylights .
                                  S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                                  Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                                  -------------------------------------------------------------------------
                                  O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                                  O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                                  O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Mihau
                                    Zamieszczone przez kropeck
                                    jeśli ktoś do mnie wpadnie po doświetlenie i mu włączę, to jeśli w ASO się podepną komputerem, do doprowadzą kodowanie do stanu jak z salonu.
                                    wcześniej też niektórym takie psikusy robili
                                    Dlatego mówię ludziom, żeby głośno powiedział, że zapłacił przecież tu w salonie komuś z obsługi serwisu za włączenie (serwisant podał cenę) i że zostało mu włączone :-) Więc skąd miał wiedzieć, czy to "legalnie" czy nie :szeroki_usmiech
                                    Pozdrawiam,
                                    Michał

                                    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ja tam im wprost mówię, że ma nie być żadnego grzebania w kodowaniu, bo mam ustawione to i tamto i na razie jest spokój - klient nasz pan. Dziś powiedziałem, że dołożyłem sobie halogeny i kornery, zmieniłem kompa i proszę uprzejmie o przekodowanie nowego kompa do Octavii. No problem, będzie zrobione. Trzeba tylko dobrze trafić na człowieka, który chce wysłuchać i zrozumie o co chodzi. Najgorsi są tacy co im się wydaje, że wszystko wiedzą.
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Witam wszystkich bardzo serdecznie :szeroki_usmiech

                                        Na wstępie chcę oczywiście podziękować koledze _tm_ :szeroki_usmiech

                                        Pozostałym uczestnikom dyskusji dziękuje za zainteresowanie :szeroki_usmiech

                                        Generalnie jak można wywnioskować z wypowiedzi kolegów, którzy widzieli w/w przypadek, okazuje się że mamy kolejny przypadek totalnej (i tu dłuższe zastanowienie) niewiedzy pracowników salonu na ulicy Grochowskiej z niby tak ogromną wiedzą zdobytą przez lata.
                                        Stuprocentowego zadowolenia miał dopilnować sam pan kierownik. Tutaj można by wkleić ten tekst ze strony głównej o Sinclan taki zajebisty amerykancki i z pasją...

                                        Jak daylights nie ma tak nie ma postaram sie wrzucić fotki auta na serwer i zrobiś swój temat, do rana mi sie zejdzie :szeroki_usmiech
                                        Arctic 1.8 TSI DSG7

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          przepraszam ze się podepnę ale bardzo mnie zastanawia pewien fakt. Mam w Skodzie (OII FL) normalne światła, nie xenony i normalny przełącznik bez automatu. Na dole Skody są światła p.mgielne i mam jeszcze jedną żarówkę obok. Mógłby mi ktoś wyjaśnić co to jest, jak działa, po co i jak się to włącza? Z góry dziękuję za odpowiedź

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez maciek30_pl
                                            są światła p.mgielne i mam jeszcze jedną żarówkę obok. Mógłby mi ktoś wyjaśnić co to jest, jak działa, po co i jak się to włącza? Z góry dziękuję za odpowiedź
                                            Jacek

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Jak to mówią: "Kiedy wszystko inne zawiedzie, warto przeczytać instrukcję. " :szeroki_usmiech

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Tak jak przypuszczałem, ASO twierdzi że się nie da 8)
                                                Pozdrawiam
                                                Marcin

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Trochę mnie zaniepokoiliście. Czy ja dobrze rozumiem?

                                                  W tym tygodniu dopiero co zamówiłem swoją Octavkę - O2 FL Elegance z ksenonami i pakietem light assistant. W salonie gościu dorzucił mi gratisa w postaci m.in. Corner lights. Zamówienie dotyczy samochodu z roku modelowego 2011 i z tego co piszecie wynika, że najprawdopodobniej będę miał problem ze światłami do jazdy dziennej. To niezbyt krzepiące...

                                                  [Edit] Może zadzwonić, żeby mi tego diabelstwa nie włączał....?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X